English Kids Academy’nin kuruluş amacı, okul öncesi ve ilk öğretim okullarına, kaliteli İngilizce eğitim verebilmeleri yönünde çözüm ortağı olmaktır.

English Kids Academy’nin eğitim felsefesi bir yabancı dilin ancak ana dili öğrenmede olduğu gibi ilk önce konuşarak öğrenilebileceğidir.

English Kids Academy ile çalışan okullarda yabancı dil eğitimi, çocuklara özgüven aşılayarak ve yabancı dili sevdirerek başlar. Bunun yolu da yabancı dili konuşurken hata yapmaktan korkmayan çocuklar yetiştirmekten geçer.

English Kids Academy ile çalışan kurumlarda İngilizce öğretme sorumluluğu okulda görevli tüm öğretmenlere aittir. Öğretmenler gerekli eğitimleri alarak, teknolojinin  de yardımı ile çocukların yabancı dil öğreniminde aktif rol üstlenirler.

English Kids Academy ile çalışan okullarda amaç yabancı dil eğitimini tam zamanlı vermektir. Bu sayede çocuklar yabancı dil eğitimini daha fazla saat görürler. Ayrıca yabancı dili farklı kişiler ile konuşma şansı buldukları içinde çok daha iyi öğrenirler.

Tam Zamanlı Eğitim Programı

2-3 , 3-4 , 5-6 yaş ve İlkokul öğrencileri için farklı eğitim programları hazırlanır.

Bu programa göre sene başında tüm okul personeline kapsamlı bir İngilizce eğitim verilir.

English Kids Academy eğitim kordinatörleri her ay okulları düzenli olarak ziyaret ederler.

Bu ziyaretlerde öğretmenlerin geliştirilmesi gereken alanlar ortaya çıkartılır ve hizmet içi eğitimler ile bu alanlar geliştirilir.

Dönem sonlarında çocuklar için yabancı dil gelişim raporları hazırlanır ve gerek sözlü, gerekse  de yazılı olarak bu bilgiler veliler ile paylaşılır.

Her ay çocukların aylık İngilizce farkındalığı ölçülerek çocukların geliştirilmesi gereken alanlara takviye yapılır.

English Kids Academy programını uygulayan okullarda okul idarecisinden , servis görevlisine kadar herkesin çocuklarla İngilizce konuşması sağlanarak tam zamanlı eğitim programı uygulanır.

English Kids Academy  programını uygulayan bir okula çocuğunu gönderen bir veli, çocuğunun iyi bir İngilizce temele sahip olacağını garanti altına almış olur.