Marmara Deha Anaokulu Fen ve Doğa Atölyesi;  çocuklara kendi gözlem ve deneyimleri ile araştırma ve keşfetme imkânı sağlayan özel bir atölyedir. Fen-doğa programı, dokun, dene ve öğren ilkeleriyle çocuklarımızın yaşayarak ve keşfederek öğrenmelerini hedefler. Çocuklarımız doğayla ne kadar etkileşim içindeler? Çevrelerinde ki değişimleri ne kadar fark edebiliyorlar? Küçük yaştan itibaren çocuklarımıza doğa sevgisini aşılamak, kendi sebzelerini yetiştirmek, küçük canlıları, kuşları gözlemlemek için doğa çalışmalarının işleyişi çok önemlidir. Kuşların kışın beslenmeleri için kuş evleri hazırlıyoruz. Ekolojik sistemi tanıyor ve bizim için ne kadar önemli olduğunu öğreniyoruz. Parmak izlerimiz aynı mı? Derimiz bizi Nasıl korur? Yağmur yağdırabilir miyiz? Hangisi daha sıcak? Tırtıl Nasıl kelebek oldu? Çiçeğimiz Nasıl renklendi? Gibi daha pek çok sorunun cevabını bilim ve doğa atölyesinde öğreniyoruz.
Öğretmenlerimiz,  öğrencileri için çeşitli fen ve doğa etkinlikleri hazırlarlar ve rehber konumunda, iyi bir gözlemci olarak, çocukların hepsine çeşitli durumlarla ilgili deneme, tahmin etme, yanılma, gözlem yapma, soru sorma, problem çözme, araştırma ve inceleme fırsatları sunarlar
Bu atölyede dünyayı, etrafımızdakileri, en bilimsel ve temel halleriyle ele almaya çalışıyoruz. Çocuklarımıza bilimsel düşünme becerisi katıp ileriki yaşamlarında üretime katıldıklarında neden, nasıl sorularını sorabilen, yeni düşünceler üretebilen, hala merak eden, dünyayı tanımak ve anlamak isteyen çocuklar olsunlar istiyoruz çünkü. Yani aslında sınırları olmasın, çılgınca düşünebilsinler ve deneyebilsinler istiyoruz. Peki, biz onların önlerine sınır koyarak sınırsızlaştırabilir miyiz? Tabii ki hayır işte bu yüzden atölyemiz var. Fen ve matematik atölyemizde doğayı, organik ve organik olamayan materyalleri inceliyoruz. Bu etkinliklerin temelini doğadaki canlı ve cansız varlıklar oluşturuyor, insanlar, bitkiler, hayvanlar, dış görünüşleri, yaşam şekilleri, beslenme şekilleri, diğer canlılarla benzer ve farklı yönleriyle ayrıntılı şekilde ele alıyoruz. Çeşitli deneyler yapıyoruz ve çocukların merak duygularını ve anlama isteklerini daha da perçinliyoruz.

Deneyler
Fizik Bilimi
Yaşam bilimi
Doğa bilimi
Besinler ,mutfakta bilim
Keşifler ,icatlar
Bitkiler,hayvanlar
Teknoloji
Belgesel izleme
Kolleksiyoblar
Ekolojik Pazar
Müzede çalışma ,inceleme